מכון גמילה

מכון גמילה הינו מרכז שיקומי או מקצועי המסייע להיגמל מהתמכרויות שונות. קיימים סוגים רבים של התמכרויות, כגון, סמים, עישון, אלכוהול, אינטרנט, הימורים ועוד. מכון גמילה מאפשר למכורים להשתחרר מהרגלים מזיקים אלו ולהתחיל את החיים מחדש. רנסאנס-ויקטוריה הינו מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול. מוסד זה, הוא אחד הגדולים בארץ, הכולל 4 מחלקות ברורות: מחלקת לנפגעי סמים, מחלקת לטיפול בנפגעי אלכוהול, מחלקת לבוגרי אשפוזית וקליטת אזרחים המגיעים לטיפול מחוץ לארץ.

איך לבחור מכון גמילה מסמים ואלכוהול

בשנים האחרונות, ניתן לראות מרכזים גמילה רבים הנפתחים בכל רחבי הארץ. עם זאת, בחירה של מכון גמילה הינו החלטה חשובה ביותר עבור המכור ומשפחתו. על מנת לבחור נכון ולהירשם למכון גמילה המתאים ביותר, יש להתייחס לגורמים המשפיעים על החלטה זו:

  • ראשית, יש לבחור במכון גמילה מקצועי, עם ניסיון בתחום גמילה מאלכוהול וסמים. יש לברר אלו המלצות קיבל מכון זה. בנוסף לכך, ניתן לברר מהי ההכשרה אשר מנהל המקום רכש ולבחון האם הוא מבין את נושאי גמילה. גם אם המקום נראה מרשים, חשוב לוודא את רמת המקצועיות של המרכז הגמילה.
  • שנית, מומלץ לבדוק איזה צוות מגיע מדי יום על מנת לטפל במכורים לסמים או אלכוהול. הצוות המקצועי צרך לכלול מומחים בתחום לדוגמא פסיכולוגיים, ועובדי סוציאליים. בנוסף צוות רפואי חייב להיות נוכח במכון, דוגמת אחיות ורופאים אשר מתמחים בטיפולי גמילה.
  • לסיום, יש לברר היכן נמצא מכון הגמילה ואיזו אווירה הוא משדר בעבור המטופלים והמבקרים בו. ניתן לבחור במכון אינטימי אשר המטופלים יכולים לקבל לעיתים, ביקור ממשפחה.

בחירה של מכון גמילה צריכה להיות מחושבת, יש לבדוק את התוכנית הטיפולים שמוצעת למכורים, שעות פעילות, נוכחות צוות 24 שעות ביממה ועוד. מכון גמילה מ מאפשר למכורים לחזור לחיים באיכות גבוהה יותר, על מנת להשיג מטרה זו יהיה עליכם לבחור את מרכז הגמילה הטוב ביותר.

מאיזה גיל ניתן להגיע לטיפול במכון גמילה?

על פי החוק, מרכז גמילה יכול לקבל מטופלים מגיל 18 והלאה. במידה והנכם מעוניינים לאשפז אדם מתחת לגיל זה, ניתן להתקשר למכון גמילה על מנת לקבל את ההדרכה המתאימה ולפנות לגורמים הרלוונטיים.

By | 2019-03-12T11:16:33+00:00 אפריל 19th, 2019|מאמרים על התמכרות וגמילה מסמים|0 Comments
callnow