מוסד גמילה מאלכוהול

מוסד גמילה מאלכוהול

אפשר למצוא בשוק משקאות חריפים הכוללים אלכוהול באחוזים שונים. כאשר משתמשים בו יתר על המידה, האלכוהול אינו בריא עבור גוף האדם ויכול לגרום לנזקים רבים. ועל כן, אדם אשר שותה אלכוהול באופן שגרתי עלול להתמכר לחומר זה. על מנת להצליח להיגמל מהתמכרות זו, ניתן לבקש את עזרתו של מוסד גמילה מאלכוהול. תכירו את רנסאנס-ויקטוריה, זהו מרכז רפואי לגמילה מסמים ואלכוהול. בעזרתו של צוות מקצועית עם ניסיון רב, מוסד זה מעניק שירותים רבים כגון, טיפול קבוצתי וטיפול פרטני, גמילה באשפוז מלא, גמילה פיזית, ליווי מלא של עבודה סוציאלית, טיפול פסיכו – סוציאלי וראיון קבלה לקהילות טיפוליות.

 

הקשיים בתהליך הגמילה מאלכוהול

כאשר מטופל נכנס למוסג גמילה מאלכוהול, מומלץ שידע איזו תהליך הוא הולך לעבור. התהליך מחולק לשלושה שלבים: שלב הפיזי הקשה ביותר, שלב התאוששות והשלב האחרון יהיה השגת ההבנה שאפשר לחיות ולהתמודד עם הקשיים שהחיים מציבים בפנינו מבלי לצרוך אלכוהול. מכיוון שתהליך זה אינו קל עבור מכורים המגיעים למוסד, הם עשויים להתמודד עם קשיים רבים. חלק מהם כולל גם את הנקודות הבאות:

  • הקושי הכי בולט אשר כל מכור מרגיש, הוא החוסר בגוף של שתיית אלכוהול. בתחילת התהליך הקשיים הינם פיזיים, מכוון ששתייה חריפה גורמת לנזקים עבורו. על מנת להצליח להיגמל משתייה זו, הינם עוברים תקופה לא קלה ומרגישים התכווצויות בשרירים, רעד ותסמינים נוספים אחרים.
  • במהלך טיפול הגמילה המכור עשוי להיתקל במצבים שונים אשר יגרמו לו לרצות לחזור ולשתות, זאת לרבות קשיים נפשיים ופיזיים. על כן חשוב מאוד לבחור במוסד גמילה מקצועי מאלכוהול המעניק את השירותים הטובים ביותר עבור המטופלים.

 

גמילה מאלכוהול באמצעות טיפול התנהגותי

טיפול זה מיועד למטופלים אשר עברו את השלב הראשון, כלומר השלב הפיזי של גמילה מאלכוהול. טיפול התנהגותי מאפשר למטופל להכיר את עצמו מחדש, להבין מי הוא, מה מטרתו בחיים, מהם התחביבים שלו וכדומה.

התמכרות לאלכוהול גורם לנזק רב מבחינת רפואית והתנהגותית. ועל כן, שלב זה מאוד משמעותי ומאפשר למכור ללמוד מחדש כיצד מתנהגים ואיך ניתן להתמודד עם הצרות והקשיים של חיי האדם בלי שתייה חריפה.

By | 2019-03-12T11:07:58+00:00 אפריל 16th, 2019|מאמרים על התמכרות וגמילה מסמים|0 Comments
callnow