התמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול מבטאת הרבה מעבר לתלות במוצרים יום יומיים וזניחים, לכאורה, כדוגמת שוקולד, הטלפון הסלולרי או המחשב. התמכרות בכלל, והתמכרות לאלכוהול בפרט, מבטאת כאב נפשי או פיזי שהמכור מתקשה להתמודד איתם – בניסיון לפתור אותם. הפתרון המהיר, במקרים רבים, הוא שתייה מרובה של אלכוהול. כיצד תדעו אם גם אתם צורכים אלכוהול באופן מוגזם? תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות: האם אתם חייבים לפחות כוס יין אחת או בקבוק בירה – ואפילו יותר כדי להקהות את צרות היום? והאם שתיה זו גורמת ליותר בעיות מאשר שמחה בחייכם?

התמכרות לאלכוהול: במי היא פוגעת?

אין ספק שכל יצירת התמכרות שהיא, ובאופן מיוחד התמכרות לאלכוהול, לא רק משפיעה על המכורים אלא גם על הסביבה התומכת שלהם. לרוב, ניתן להסביר את ההתמכרות לאלכוהול כשילוב של מרכיבים שונים ורבים: בין אם מדובר בגנטיקה משפחתית, המשפחה אתה גדלת, וכמובן – החברה במסגרתה בילית את שנותיך הראשונות. לצד סביבה שתיינית, רבים פונים לאלכוהול כתרופת פלא שתפיג את הבדידות, או תשקיט את החרדות והדיכאונות. אך מה קורה בגיל הנעורים עם הלחץ החברתי? נבדוק בקצרה את השימוש באלכוהול בקרב בני הנוער, כמו גם בחתך אוכלוסייה מפתיע: הגיל השלישי.

 

  • שימוש באלכוהול בקרב בני נוער

שימוש מופרז באלכוהול בקרב בני נוער הוא איננו תופעה חדשה בכלל. מדוע הם נמשכים למוצר ממכר זה, הרבה לפני שהם מגיעים לגיל המותר לשתייה? חלקם יגדירו זאת כסיפוק יצר הסקרנות. אלכוהול מהווה עבור נערים רבים דבר חדש ומלהיב, דרכו הם יוכלו לבדוק את הגבולות שלהם ולהרגיש "מבוגרים". עם זאת, בני נוער רבים מושפעים מלחץ חברתי, ומתחילים לשתות כדי להדביק פערים – ובסוף מתמכרים לכך, ומתקשים להפסיק לשתות.

 

  • שימוש באלכוהול בקרב הגיל השלישי

ייתכן וזה יפתיע רבים מכם, אך תופעת השימוש – וההתמכרות – לאלכוהול בקרב גיל הזהב הוא נרחב למדי. מרביתנו מודעים לכך שההשתייכות לקבוצת הגיל השלישי מביאה עמה שינויים דרסטיים שקשה עבור רבים מהם להתמודד איתם. בין אם מדובר באובדן בן זוג אהוב או פרישה ממקום עבודה בו השקעת את מרבית שנות חייך – מבוגרים רבים פונים לאלכוהול כדי לנסות ולהתמודד עם האובדן והחוסר.

 

להתגבר על הכאב – עם עזרה מקצועית

בין אם מדובר בנוער רגיש ומושפע, ובין אם מדובר במבוגרים בודדים וכאובים – אל תנסו להתמודד עם העולם לבד. עמותת מעל הסם תסייע לשלל הקבוצות בחברה ואף לאנשים פרטיים המכורים לשתיית אלכוהול להתגבר על כך.

התמכרות לאלכוהול

 

 

callnow