גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס או גמילה מחשיש היא גמילה הנחשבת כגמילה מסמים קלים. סמים אלו נמצאים בעלייה מתמדת לאורך שנים רבות. אולם, בין אם מדובר בבני נוער או בוגרים, התמכרות לסמים קלים היא תוצאה של תלות מתמשכת בחומרים חיצוניים לצורך הדחקת רגשות ובריחה מהמציאות. אכן, לקנביס חשיבות רפואית ממעלה ראשונה, אך השימוש ברכיבים הפסיכו-אקטיביים שבו מוביל לפיתוח הסמים הממכרים – ובהתאם לכך, להתלהבות מהאופוריה – ותופעות לוואי כאשר היא יורדת.

גמילה מקנאביס תסמינים

המחשבה השגויה ששימוש בסמים קלים כמו קנאביס, מובילה אך ורק לתחושת ריחוף היא שגויה, שכן כאשר תחושת הריחוף המהנה מתפוגגת – עולים תחושות החרדה והדיכאון.

אכן, הסמים הקלים מורכבים, לרוב מצמח הקנביס – שהוא, לכשעצמו, בעל סגולות חיוביות כאלו ואחרות. הקנביס, צמח השייך למשפחת הצמחים הקנביים, הוא בשימוש נרחב לאורך מאות של שנים; שימוש הכולל, בין השאר, ייצור שמן זרעים ואף לצרכים רפואיים. משום שזרעיו אינם מוגדרים כחומר פסיכו-אקטיבי, הקנביס משמש גם כתרופה יחסית בטוחה עבור חולים כרוניים – בין אם שיפור השינה עבור אלו הסובלים מפיברומיאלגיה ובין אם עבור אלו החולים בטרשת נפוצה.

עם זאת, בשנים האחרונות, הדיון בחסרונות בשימוש בקנביס תופס את מרבית הדיון התקשורתי. מה חסרונות אלו כוללים? שימוש קבוע וכבד במריחואנה ובחשיש, מוצרים המבוססים על קנביס, מביאים לכדי החמרה בתסמיני מחלות נפשיות כמו מאניה דפרסיה, פוגמים בכשירות לנהיגה, ואף מגבירים את האפשרות ללקות באירוע לבבי.

ההשלכות הרפואיות והנפשיות שמביאה התלות במריחואנה וחשיש יכולות להוביל גם להשלכות בתחומים אחרים, כמו למשל על הגרעין המשפחתי הקרוב כמו גם על החברים ועל העבודה. בהתאם לכך, כניסה לתהליך גמילה מקנאביס, שבסיומו תלמדו להתנתק מדפוסי ההתמכרות – יסייע לבנות את החיים שלכם מחדש.

 

להתגבר על דפוסי ההתמכרות לסם

כדי להתגבר על התופעות הקשות של השימוש בקנאביס, חשוב לעבור תהליך גמילה מקנאביס. עם הצוות של עמותת מעל הסם תזכו לליווי רפואי ופסיכיאטרי צמוד, כאשר תהליך השיקום וההחלמה הוא מדורג עם ראייה חיובית לעתיד.

גמילה מקנאביס

callnow