גמילה מהרואין

גמילה מהרואין

גמילה מהרואין מהווה הפתרון המרכזי למכורים לסם זה. הרואין, חומר השייך למשפחת האופיאטים, נחשב לחומר ממכר באופן הרסני ביותר. בהתאם, לא מפתיע שבארץ, ובהתאם לפקודת הסמים המסוכנים, נחשב ההרואין אסור. מעבר לכך, ובשל ההשלכות הפיזיולוגיות והנפשיות שלו, נושא ההרואין בהשלכות עצומות גם על הסביבה של המכור.

גמילה מהרואין לאחר התמכרות

הרואין נחשב לסם אופיאטי חצי סינתטי, ובמקרים רבים אף משמש כמשכך כאבים. השימושים בחומר זה הם רבים, וכוללים, למשל שימושים רפואיים. במדינות אירופאיות, כדוגמת אנגליה, הרואין מוגדר כתרופת מרשם והשימוש בה הוא חוקי. עם זאת, ומשום שהרואין נחשב לסם ממכר, שימוש קבוע בו יכול להוביל להתמכרות קשה ברמה הפיזית והנפשית. בהתאם לכך, ישראל אוסרת על אחזקת סם זה, ואף על ייצור וסחר בו – אחרת ניצבת בפני העוסקים במלאכה תקופת מאסר.

ההרואין, כאמור, שייך למשפחת האופיאטים, וההתמכרות היא כה קשה, שמספיק שיעברו 24 שעות כדי שיופיעו תופעות גמילה קשות ולמצוקה גופנית עצומה. אך אין זה אומר שהתקווה נעלמה, ואין דרכים באמצעותן ניתן לגמול אנשים – להיפך. ישנן תרופות רבות המסייעות למכורים לעבור את תהליך הגמילה תוך הקלה על התסמינים הכואבים. עם זאת, השלב הראשוני והמכריע בטיפול במכורים להרואין כולל את הסרת התלות הפיזית בחומר הממכר.

לצד התהליך הנ"ל, מופיעים בתהליך ההחלמה גם תסמיני גמילה כואבים. צוות מומחים המלווה את המשתקמים ימליץ על שימוש במתדון – חומר הנחשב למקביל לחומרים אופיאטים. כתוצאה מכך, יש ביכולתו של המתדון להעניק למשתמש תחושה המדמה את מה שההרואין מעניק. לכן, לאורכם של ימי הגמילה הראשונים, נחסכת מהמטופלים הכאבים של תסמיני הגמילה, לצד הפחתת הרצון להשתמש  שוב בהרואין.

בנוסך לכך, יש ביכולתו של טיפול התנהגותי להשפיע באופן חיובי על המשתקם, לייצב את רגשותיו ולחזק את אופיו השביר. צוות מומחים במרכזי גמילה יידע להתאים את הטיפול למשתקם, לסייע לו עם מתן התרופות המתאימות להחלמה, לצד ייעוץ רגשי והתנהגותי ואף חינוך לתזונה ראויה.

נפש בריאה בגוף בריא

בין אם יצרת תלות בהרואין כדי לברוח מהצרות, ובין אם אתם הסביבה הקרובה של המשתמש – אל תתייאשו! פנו במהרה אל עמותת מעל הסם לעזרה מקצועית וליווי צמוד.

גמילה מהרואין

callnow